Poznając lokalne atrakcję Gruzji, warto zarezerwować sobie czas i odwiedzić kilka imponujących atrakcji mieszczących się niedaleko Kutaisi, które będzie świetnym miejscem jako baza wypadowa. Pierwszą i absolutnie konieczną atrakcją do odwiedzenia jest Jaskinia Prometeusza,

można w niej zobaczyć niezwykłe formacje skalne. Turystom udostępniono prawie 1.5 km, które warto przepłynąć łódką, co dostarczy niesamowitych podróżniczych wrażeń.

Kanion Okatse, to kolejna atrakcja. Spacerujemy ścieżką nad stu metrowym kanionem. To imponujące doświadczenie, niezapomniane widoki i duża dawka pozytywnych wrażeń. Będąc w Kutaisi, warto wybrać się także do rezerwatu Sataplia, gdzie można spotkać ślady dinozaurów.

kutaisi gruzja

O czym trzeba pamiętać decydując się na podróż do Kutaisi Gruzja?

Jeśli podróż za granicę ma charakter wypoczynkowy, jest zaplanowanym i upragnionym urlopem to wiąże się z duża ekscytacją i radością. Wymaga jednak odpowiednich przygotowań i zaplanowania kilku rzeczy, tak by w pełni cieszyć się wyjazdem i jak najlepiej wykorzystać zaplanowany na zwiedzanie czas

Przygotowanie do podróży, może być stresujące. Poniżej rzeczy do zrobienia, o których dobrze pamiętać przed podróżą do Gruzji.

Zakup biletów lotniczych, to pierwszy i najważniejszy krok, jeśli planujesz przejść się klimatycznymi uliczkami rynku Kutaisi i odwiedzić wyjątkowe miejsca. Z polski do Gruzji można dolecieć bezpośrednio tanimi liniami lotniczymi. Ubezpieczenie swojej podróży, to szczególnie ważny punkt jeśli wakacje planujesz z małymi dziećmi. Odwołanie podróży w ostatnim momencie często wiąże się odzyskaniem części lub całej kwoty, oczywiście jeśli wyjazd został wcześniej dobrze ubezpieczony. Kolejnym punktem jest wynajem samochodu. Podróżowanie, zwiedzanie bliższych i dalszych okolic Kutaisi jest zdecydowanie łatwiejsze, kiedy można być elastycznym i niezależnym. Przed wyjazdem warto zamówić kartę do taniej wymiany walut oraz zamówić noclegi w dobrych lokalizacjach, aby zwiedzanie stało się jeszcze bardziej dogodne.

Kutaisi atrakcje – co warto zobaczyć, zanim wybierzesz się dalej?

Przygotowując się do podróży, można spotkać z mało pochlebnymi opiniami na temat Kutaisi. Oprócz tego, że Kutaisi w GRuzji stanowi świetną bazę wypadową, sam region  ma również trochę do zaoferowania. Warto jednak przekonać się o tym indywidualnie i być może zachwycić się jednym z największych miast w Gruzji. To właśnie w Kutaisi ma siedzibę parlament Gruzji oraz lotnisko, oddane do użytku w 2021 roku. Mieszkając w centrum, warto poświęcić trochę czasu i zobaczyć okolicę. Zwiedzanie warto zacząć od spaceru Białym mostem nad rzeką Rioni. Niedaleko jest kolejka na wzgórze z parkiem Besik Gabashvili. To bardzo urocze miejsce. Głównym punktem w Kutaisi jest plac z Fontanną Kolchidy, która pełni funkcję ronda, niedaleko można znaleźć niewielki park, gdzie warto przysiąść i odpocząć. Spacerując klimatycznymi uliczkami po centrum Kutaisi warto skosztować gruzińskich specjałów. W zachodniej części miasta znajduje się wcześniej wspomniany Parlament Gruzji. Ma on formę szklanej kopuły, co sprawia, że jest bardzo charakterystyczny. W Kutaisi warto zobaczyć katedrę Bagrati, która była wpisana na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, ale została z niej skreślona po przebudowie. Warto wspomnieć, że powstała w 1003 roku.