Poczuj się jak bohater/bohaterka włoskiej komedii romantycznej i udaj się na bajkową  Lidio di Venezia czyli wyjątkową plażę w Wenecji.To piękne włoskie miasto zaskoczy Cię nie tylko słynnymi kanałami. Elitarna, luksusowa dzielnica Lidio podbije twoje serce.Pozwól sobie na relaks pod palmą, w blasku słońca, na białym piasku wśród palm. Zdobądź piękne instagramowe kadry, których pozazdroszczą Ci znajom,i wybierając się spacerem na wenecja plaże, które rozciągają się wzdłuż plaży i rozkoszuj sięklimatem wspanialej włoskiej plaży. Wyjątkowy kurort na wyspie lagunowej  pozwoli ci na przyjemne spędzenie czasu i pełen komfort wypoczynku, a nad twoim bezpieczeństwem podczas kąpieli wodnych będą czuwali ratownicy.

wenecja plaza

Lidio di Venezia – idealna plaża w Wenecji!

Jeśli podczas zwiedzania jednego z najpiękniejszych Włoskich miast zapragniesz odrobiny odpoczynku od zwiedzania historycznych miejsc- udaj się na plażę Lido. Jest to wspaniały pomysł aby poznać odmienny charakter Wenecji.

Wsłuchując się w szum fal Morza Śródziemnego odpoczniesz chroniąc się przed włoskim słońcem w wiklinowych leżakach. Na weneckiej plaży znajdują się bary oraz restauracje w których możesz skosztować owoców morza, serów i najwyższej klasy włoskich win. Plaża Wenecja znajduje się w prestiżowej nadmorskiej dzielnicy, dlatego z pewnością spotkasz się z usługami wysokiej klasy.

Lidio di Venezia – lokalizacja i wskazówki

Plaża w Wenecji rozciąga się aż 12 kilometrów a jej główny odcinek umiejscowiony jest na ulicy Granviale Santa Maria Elisabetta. Na wyspę trafisz trwającym 10 minut rejsem tramwajem wodnym z Wenecji. Turyści bardzo często odwiedzający Wenecję jedynie na jeden dzień nie docierają do Lido- dlatego rekomendujemy poświęcić dodatkowy dzień na zwiedzanie i plażowanie właśnie tutaj. Nawet w sezonie letnim ulice nie są zbyt zatłoczone co pozwala na maksymalny komfort i odpoczynek. Dodatkową atrakcją w mieście jest coroczny festiwal filmowy.