Romantyczne rejsy gondolą, niezwykła architektura i słynny karnawał – to najczęstsze skojarzenia, które przychodzą na myśl o Wenecji. Mało kto, słysząc nazwę tego miasta wyobraża sobie odpoczynek na plaży i szum morza. Czy w Wenecji jest plaża? Oczywiście! To położone w środkowej części Laguny Weneckiej miasto, leżące bezpośrednio nad Morzem Adriatyckim. Czego możemy się spodziewać po plaży w Wenecji? Jakie atrakcje czekają tam turystów? Gdzie można się udać, aby odpocząć weneckiej plaży?

wenecja plaże

Atrakcje weneckiej plaży – czego można się spodziewać?

Region Wenecji Euganejskiej to przede wszystkim rozbudowana infrastruktura plażowa, która przyciąga turystów nie tylko zapleczem gastronomicznym, ale także czystością. Część plaż była niejednokrotnie nagradzana ważnym odznaczeniem – Błękitną Flagą, którą z pewnością docenią osoby ceniące sobie porządek i niezakłócony odpoczynek.

Ze względu na sprzyjającą pogodę w Wenecji, możemy skorzystać z różnych atrakcji jaką oferują nam tubylcy. Żeglarstwo, windsurfing i jazda na nartach wodnych to główne sporty wodne, które mogą zainteresować przyjezdnych. Osoby, które podczas urlopu chciałyby wypocząć, również znajdą miejsce dla siebie. Kąpiele wodne oraz wylegiwanie się na weneckich plażach to jedne z propozycji spędzania wolnego czasu. Oprócz tego wzdłuż weneckiej plaży rozciąga się las piniowy, gdzie można udać się na wyciszający spacer.

Najpopularniejsze weneckie plaże.

Najbardziej popularnym miejscem wypoczynku jeśli chodzi o weneckie plaże jest Lido di Venezia. Ta niewielka wyspa stanowi główny ośrodek turystyczny. Znajdują się tam takie plaże jak Alberoni czy Blue Moon.

Alberoni jest najdalej położoną plażą na Lido. Wstęp na nią jest darmowy, z czego korzysta wielu turystów. Niedaleko od brzegu pływa dużo łódek, co uniemożliwia długie kąpiele na głębokościach. Mimo wszystko, Alberoni gwarantuje spokojny odpoczynek na łonie natury.

Drugą polecaną pozycją jest Blue Moon, będąca jedną z najbardziej interesujących plaż, znajdująca się zaledwie 15 min od stałego lądu Wenecji. Woda w tym rejonie jest czysta, a pływanie w niej będzie przyjemnością. W pobliżu jest wiele barów i lodziarni, więc w razie potrzeby można się udać na pyszną pizzę lub inne włoskie dania.

Wybierając się do Wenecji należy dobrze zaplanować wyjazd. To włoskie miasto oprócz zabytków ma wiele do zaoferowania. W planie wycieczki warto poświęcić chociaż jeden dzień na wypoczynek na plaży. Wenecja – plaza tam to wyjątkowe miejsce.