Science Museum należy do jednego z „wielkiej trójki” londyńskich muzeów. Leży przy Exhibition Road. Jak wszystkie jest całkowicie bezpłatne. Muzeum to jest rocznie odwiedzane przez około trzy miliony osób.

Muzeum Nauki i Techniki

Science Museum powstało na bazie wielkiej wystawy światowej, która była organizowana w Londynie w roku 1851. Okazała się ona sporym sukcesem. Początkowe nazwy tego muzeum były inne, a jego zbiory zawierały także zbiory sztuki. Nazwa obecna funkcjonuje już od 1885 roku. Wówczas wydzielono ostatecznie kolekcje techniki oraz sztuki.

Muzeum Nauki i Techniki

Zbiory obecne muzeum to około trzystu tysięcy eksponatów. Z nich około 130 tysięcy jest wystawione w muzeum. Reszta znajduje się w magazynach. Wśród nich można podziwiać bardzo unikatowe eksponaty. Jest to, chociażby lokomotywa Stephensona, czy też oryginalny Apollo 10. 

Muzeum Nauki i Techniki

Muzeum to zajmuje w sumie siedem pięter. Są one podzielone tematycznie. Jego zwierzanie metodyczne oraz zainteresowanie się każdym z pokazywanych eksponatów zajęłoby spokojnie cały dzień.

Muzeum Nauki i Techniki

Z uwagi na profil muzeum czysto techniczny, zainteresowanie wzbudzi wśród męskiej, czy też chłopięcej części naszego rodziny. Śmiało, jednak można powiedzieć, że każdy znajdzie coś specjalnie dla siebie.

Muzeum Nauki i Techniki