Jezioro Dauby

0
0
(0)

Tygodniowy pobyt na Mazurach spędziliśmy w miejscowości Duba, malowniczo położonej nad jeziorem Dauby. Dzięki dostępowi do „środków transportu” typu kajak, sporo czasu spędziliśmy na wodzie tego, i sąsiednich jezior.

Jezioro Dauby to małe (linia brzegowa 4,5 km), płytkie (do 4 m) i stosunkowo, jak na Mazury, spokojne jeziorko, pomimo położenia na szlaku Kanału Iławskiego, łączącego kanał Elbląski z jeziorem Jeziorak, o długości ok.10 km.

Jezioro Dauby położone jest „u stóp” miejscowości Duba, w której mieliśmy bazę noclegową podczas całego pobytu na Mazurach. Kanał Iławski łączy się z jeziorem po przeciwległej do wsi, jego wschodniej części. Na południu jezioro połączone jest krótkim kanałem z Jeziorakiem, najdłuższym jeziorem w Polsce, szóstym co do powierzchni w kraju. Jeziorak jest miejscem akcji kolejnej (miejsce akcji innej znaleźliśmy w zamku w Karnitach) powieści Zbigniewa Nienackiego – „Nowe przygody Pana Samochodzika”.

Jezioro Dauby
Jezioro Dauby
Jezioro Dauby
Jezioro Dauby
Jezioro Dauby
Jezioro Dauby

Jezioro Jeziorak Jezioro Jeziorak

Podczas pobytu i wielu kajakowych wycieczek, mieliśmy możliwość obserwacji fauny i flory, otaczającej jeziora Dauby i Jeziorak. I tego dotyczą załączone zdjęcia.

Cała galeria fauny i flory jezior Dauby i Jeziorak – na naszym facebookowym profilu.

Jak bardzo przydatny jest dla Ciebie ten artykuł?

Kliknij na odpowiednią gwiazdkę i oceń treść

Dotychczasowa średnia ocena 0 / 5. Ilość opinii: 0

Ten artykuł nie był jeszcze oceniany. Oceń jako pierwszy!

Jeśli nasz artykuł jest dla Ciebie przydatny...

podziel się nim ze znajomymi 🙂

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x