Cagliari to jedno z najpiękniejszych miast, jakie można zobaczyć na południu Włoch. Cagliari plaże to coś, co przyciąga turystów z całego świata, szczególnie w okresie wakacyjnym, gdzie jak wiadomo we Włoszech nie można narzekać na brak pogody. Jedną z najpopularniejszych plaż w okolicy jest plaża Poetto w odległości około ośmiu kilometrów od Sella del Diavolo. Ta plaża cieszy się szczególną popularnością wśród osób, które poszukują dobrej zabawy w klubach nocnych. To miejsce jest zatem idealne jednakowo dla kogoś, kto planuje wyjazd indywidualny, oraz wyjazd grupowy dla celów prywatnych lub zawodowych. Całkowitym przeciwieństwem są Plaże Calamosca, które są bardzo zacisznym miejscem w głównej mierze dla osób z rodzinami i dziećmi.

cagliari co zobaczyć

Wśród atrakcji turystycznych można wymienić wiele różnorakich dzielnic tego miasta. Jedną z nich jest Stampace, która wyróżnia się przede wszystkim krętymi i starożytnymi zaułkami. Z kolei dzielnica Villanova słynie głównie z kościołów, które cieszą się szczególnym zainteresowanym wśród tubylców w okresie wydarzeń religijnych, na czas Wielkiego Tygodnia oraz Wielkanocy. Bezsprzecznie, jednym z ciekawszych miejsc, które można obejrzeć jest kompleks muzealny Citadela Dei Musei położony w dzielnicy Castello. Można tam znaleźć wiele różnorakich artystycznych lub archeologicznych zakątków, w tym Muzeum Archeologiczne.

Jak dotrzeć do Cagliari?

Wybierając się do Cagliari Sardynia warto rozważyć różnego rodzaju środki transportu. Zdecydowanie najtaniej i najbezpieczniej będzie zdecydować się na transport przy użyciu samolotów Ryanair z Krakowa lub z Warszawy. W sezonie wakacyjnym ceny biletów obie strony rozpoczynają się od dwustu pięćdziesięciu złotych. Można oczywiście rozważyć transport samochodowy jednak należy mieć na uwadze wysokie koszty paliwa oraz wszystkie inne potencjalne trudności na trasie. Z uwagi na stale rosnącą inflację, w mojej opinii warto rozważyć transport samolotowy z któregoś z wcześniej wspomnianych miast naszego kraju, tak aby zapewnić sobie stuprocentowy komfort w trakcie transportu do miejsca docelowego.

Historia klubu piłkarskiego Cagliari w Serie A

Dla kibiców z całego świata miasto Cagliari kojarzy się w głównej mierze z klubem, który co prawda bez większych sukcesów, ale przez wiele lat regularnie występował w rozgrywkach najwyższej klasy piłkarskiej we Włoszech, czyli Serie A. Niestety, w ostatnim sezonie zajęli oni miejsce w strefie spadkowej, gdzie z dorobkiem zaledwie trzydziestu punktów po trzydziestu ośmiu rozegranych meczach zajęli osiemnaste miejsce w tabeli i tym samym musieli zostać zdegradowani do rozgrywek włoskiej Serie B, gdzie spisują się jednak poniżej oczekiwań swoich kibiców. Dość powiedzieć, że po dwudziestu trzech rozegranych meczach, mają na koncie jedynie trzydzieści dwa punkty i do prowadzącego w tabeli zespołu Frosinone tracą dokładnie dziewiętnaście punktów. Dlatego też trudno się spodziewać, że w przyszłym sezonie zagrają ponownie w Serie A.